
A lecitin szerepe az életünkben
Dr. Szamosi Tamás professzor, gasztroenterológus, aki orvosként nagyon fontosnak tartja a betegségek megelőzését, már rengeteg előadásában beszélt a lecitinről, és arról, hogy a táplálkozásunknak mekkora szerepe van az egészségünkben, miért kellenek az étrendkiegészítők, és mire figyeljünk a vitaminok pótlásánál.
Sokan nem is hallottak a lecitinről azelőtt, hogy a Fillzen termékei között találkoztak vele, pedig nagyon fontos szerepe van az életünkben.
Beszélt többek között arról, hogy sokaknak problémát okoz a lassú anyagcsere, amire megoldást jelenthet a lecitin, ugyanis gyorsítja az anyagcserét.
Ez a tulajdonsága valamint a zsírbontó hatása a fogyókúrázóknak segítség lehet.
Lényeges az a szerepe amit betölt, hogy az érzékszerveinktől hogyan jut el az információ az agyunkig az idegeken keresztül, és ebben is segít a lecitin, valamit a belső feszültség, a depresszió és egyéb idegi problémák esetében is segítségünkre lehet.
Rengeteg ember küzd a depresszió enyhébb vagy súlyosabb formájával.
Sokszor nincs is magyarázat arra, hogy mi lehet az, ami a depressziót okozza, ugyanis semmi külső tényező nem indokolja, hogy feszültebbek legyünk, van, amikor el sem tudjuk képzelni a belső feszültségünk okát.
Az életünk ma is ugyan olyan, mint napokkal, hetekkel korábban volt, és most mégis viharok dúlnak bennünk, feszültek vagyunk, kilátástalannak érezzük azt az életet, amivel még pár nappal ezelőtt elégedettek voltunk.
Ilyenkor bekapunk egy nyugtatót vagy egy antidepresszánst, pedig sok minden más is befolyásolja a gondolatainkat, az érzelmeinket, könnyen meglehet, hogy „csak” valami tápanyag hiányzik a szervezetünkből.
Hogyan „beszélgetnek’ az idegsejtek?
A kémiai ingerületátvitel elsõ megfogalmazása Elliottnak, egy fiatal cambridge-i orvostanhallgatónak köszönhetõ. Elliott 1904-ben egy rövid dolgozatban a következõket írta: „Az adrenalin lehet az a kémiai ingeranyag, amely mindannyiszor felszabadul, ahányszor az impulzus a végzõdéshez ér.”
Sõt kísérletekkel igazolta, hogy létezik egy másik ingerületátvivõ anyag is, az acetilkolin:
„Hiába próbáltam felfedezni valami aktív anyagot a harántcsíkolt izom véglemezeiben. Mégis nehéz lemondani arról a hitemrõl, hogy ennek felfedezése a jövõ méhében szunnyad” – írta 1914-ben.
Micsoda tragédia, hogy látnoki mondataival évtizedekkel megelõzte korát, de a technikai elmaradottság miatt nem tudta meggyõzõen igazolni állítását.
Elliott esete kiváló példa arra, hogy idõnként a gondolat sokkal elõbb fogalmazódik meg, mint bizonyíthatóságának technikai feltételei.
A húszas, a harmincas, majd a negyvenes években Otto Loewi, Sherrington, Henry Dale, Bernard Katz, John Eccles és munkatársaik meggyõzõen bizonyították, hogy az információátvitel idegsejtrõl idegsejtre vagy más célsejtre, kémiai jellegû.
Forrás: természetvilága.hu
Fogyasztása tudatos táplálkozással szervezetünk egészének karbantartására szolgál.
Fogyasztása ajánlott
- általánosan mindenkinek
- fogyni vágyóknak
- időseknek
- szellemi munkát végzőknek
A lecitin jótékony hatásai
- tisztíthatja az érfalakat, jótékonyan hathat a vérkeringésre
- erősítheti a szívizomzatot
- hozzájárulhat a sejtek, izmok, idegsejtek építéséhez, állapotuk javításához
- serkentheti az agyműködést, csökkentheti az időskori demenciát
- megakadályozhatja a zsírok lerakódását a májban és felgyorsíthatja azok eltávolítását
- javíthatja az emésztést, csökkentheti a puffadást
- segítheti az A- és a B1-vitamin felszívódását
- javíthatja a memóriát és a koncentrációképességet
- csökkentheti a koleszterinszintet
- rendszeresen fogyasztva jótékonyan hathat az ízületi fájdalmaktól szenvedőknek
- fogyni vágyók, időjárási frontokra érzékenyek, sportolók számára segítséget nyújthat
- erősítheti a legyengült szervezetet
- erősítheti a haj szerkezetét, csökkentheti a hajhullást
Fenti tájékoztató nem teljeskörű, érdeklődj utána orvosodnál mielőtt fogyasztani kezded.